Magazynowe kurtyny – czym one są i jakie mają zastosowanie

Rozplanowanie magazynu, hali produkcyjnej czy sklepowej tak, aby dało się z nich wygodnie korzystać, wymaga użycia paru ciekawych rozwiązań. Jednym z nich są kurtyny magazynowe, które od dawna się cieszą dużym zainteresowaniem i sprawdzają się świetnie w takich zadaniach. Tego typu kurtyny są najczęściej robione z pasków foliowych mających różną szerokość.

Z reguły taka folia będzie solidna i gruba, z tego też powodu bez problemów wytrzyma codzienne użytkowanie przez wiele lat. Takie paski w zależności od miejsca montażu mogą mieć od kilku do kilkunastu centymetrów, a zasłaniać mogą nawet otwory o kilku metrach szerokości. Przeważnie się je przyczepia na górnej belce takiego otworu, lecz spotyka się też wersje przesuwne. Wtedy paski są montowane w odpowiedniej ramce, którą w razie potrzeby można odsunąć i otworzyć całkowicie otwór.

Najczęściej są spotykane w przezroczystej wersji, ale jeśli będzie taka potrzeba nie będzie żadnego problemu aby w sprzedaży znaleźć inne kolory. Głównym plusem takich kurtyn jest naprawdę skuteczne, a równocześnie praktyczne zabezpieczenie drzwi oraz bram. Wiszące paski będą na siebie nachodzić, przez co chronią środek przed wiatrem, niską temperaturą czy kurzem i pyłem. Bez żadnych problemów można przez nie przejść lub przejechać, i po tym wracają same do swojej pierwotnej pozycji. Ta metoda jest również bardziej wszechstronnie wykorzystywana. Można za jej pomocą wyznaczyć przykładowo miejsca pracy, zrobić zabezpieczenie maszyn czy dzielić pomieszczenia na mniejsze.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój