Jakie są podstawowe rodzaje opon do wózków widłowych

Codzienne użytkowanie wózków widłowych jest związane z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli obecnie używane już się zbyt mocno zużyły. Opony w tego typu wózkach są ogromnie ważne, gdyż mocno wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa transportowanych ładunków. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, czyli pneumatyczne i pełne. Wersje pneumatyczne bardzo podobnie wyglądają jak te, jakich się powszechnie używa w samochodach, chociaż rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do charakteru pracy tych maszyn. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużą zaletą jest wysoka elastyczność.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do wożenia delikatnych ładunków, które będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Lublin wykorzystywane są również na mniej równych podłożach, gdyż w niektórych przypadkach dość mocno się zużywają.

Dlatego też warto wtedy pomyśleć o założeniu opon pełnych, jakie w środku nie mają powietrza a specjalny rodzaj gumy. Tego typu opony charakteryzują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Lecz przy tym rozwiązaniu liczyć się trzeba z wyższymi wydatkami, gdyż takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Także wymienienie jest bardziej wymagające, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój