Zamienniki tuszów i tonerów – czy warto je używać

Używanie na co dzień drukarek w firmie wiąże się z tym, że w zależności od modelu co jakiś czas skończy się w nich tusz albo toner. W niejednym przypadku zakup takich materiałów do eksploatacji będzie konieczny nawet raz w miesiącu, ale niekiedy wystarczy to zrobić raz na parę lat. Jeśli ktoś drukuje dużo, to w przypadku oryginalnych produktów koszty tego mogą być dość spore, dlatego warto pomyśleć o zakupie jakiś dobrych zamienników. Producenci sprzętu drukującego oczywiście bardzo niechętnie patrzą na coś takiego.

Przecież sprzedawane przez nich tonery do drukarek Canon stanowią sporą część sprzedaży, i niejednokrotnie cała strategia jest pod to podporządkowana. Tłumaczą to też tym, że nieoryginalny tusz może spowodować pogorszenie jakości wydruku czy nawet przyczynić się do uszkodzenia urządzenia. Wszystko zależeć będzie tak naprawdę od tego, jaki rodzaj zamiennika zostanie wykorzystany.

Rzeczywiście produkty z najniższej półki mogą posiadać kiepską jakość i nie zapewnić niezbędnych parametrów. Ale na naszym rynku działa też dużo firm, które mają swoje tusze Brother zamienniki na faktycznie dobrym poziomie, niczym nie ustępując pod względem jakości oryginalnym materiałom. A dla klientów na pewno naprawdę dużym plusem będą ceny, mogące się różnić nawet o połowę czy więcej. Jeśli ktoś potrzebuje wydrukować kilka kartek na miesiąc, to może nie będzie to dla niego stanowiło dużej różnicy. Ale jeśli takich tuszów czy tonerów trzeba kupić kilka w miesiącu, to kupując zamienniki można naprawdę dużo zaoszczędzić.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój