Hologramy – jakie są obecnie ich popularne sposoby użycia

Historia obrazów holograficznych nie jest długa, ponieważ będzie liczyć jedynie kilka dekad. Mimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero opracowanie precyzyjnych laserów pozwoliło na stworzenie pierwszych holograficznych obrazów. Dziś z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami do czynienia się ma każdego dnia, gdyż chociażby się one znajdują na wszystkich banknotach, którymi się płaci w sklepie, lecz również i na wielu najróżniejszych przedmiotach.

Obecnie hologramy w głównej mierze wykorzystywane są do zabezpieczeń rozmaitych dokumentów, środków płatniczych czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Bierze się to z tego, że w odróżnieniu od normalnego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich wytwarzania wykorzystywane są bowiem specjalne urządzenia, a poza tym zamówienia są weryfikowane ze względu na to, czy ktoś nie zamierza ich użyć do niezgodnych z prawem celów.

Na takich hologramach można zawrzeć najróżniejsze informacje, począwszy od napisów i rysunków, a kończąc na kodach QR czy nawet obiektach 3D. Jeśli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższą ochronę, to można na nich umieścić jakieś ukryte znaki lub teksty o miniaturowej wysokości, możliwe do zobaczenia wyłącznie przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jeżeli ktoś będzie chciał, to użyć może zalet holografii także do poprawienia wyglądu i estetyki swoich produktów. Bardzo dobrze nadają się do tego celu folie holograficzne, które pod wpływem padających promieni świetlnych mienią się niezwykłymi barwami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój