W jaki sposób przyzwyczaić pieska do zostawania w domu – szkolenie psów pomoże

Czworonóg, jaki nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada kłopot. Czworonóg zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko dookoła, nierzadko również załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma wobec tego po powrocie masę sprzątania, a dodatkowo jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia zazwyczaj ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, iż pies przeżył coś, co wywołało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji może zrobić właściciel? W szczególe psa do zostawania w domu trzeba przyzwyczaić – jeżeli właściciel w nadmierny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można zacząć od bardzo prostych ćwiczeń takich jak zamykanie czworonoga samego w pokoju na kilka minut bądź wybrać się na specjalne szkolenie ażeby zdobyć pomoc – szkolenie psów mokotów. Co więcej nie można też pozwalać psu na gryzienie rozmaitych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania wolno zabrać w pierwszej kolejności czworonoga na dłuższy spacer – niech się prawidłowo wybiega i zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ukochane zabawki. Eksperci są zdania, iż jeżeli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym aspekcie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, nigdy nie musimy troskać się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój