Podstawy pielęgnowania trawnika – trawnik z rolki czy standardowy?

Trawniki są kluczowym detalem obszarów zielonych, przede wszystkim z przyczyn estetycznych oraz z powodu jego walorów rekreacyjno-wypoczynkowych. Też bardzo istotne jest znaczenie ekologicznobiologiczne trawników. Z powodu pomniejszającej się strefy zielonej na świecie trawniki są jedynymi z nielicznych obszarów zielonych, jakie w miastach oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń.

Oprócz tego mają one atrybuty darniotwórcze oraz na dodatek spełnia funkcje ochronne dla gleb wystawionych na niszczenie przez wodę czy powietrzne. Odpowiednio założony oraz pielęgnowany trawnik powinien charakteryzować się zwartą, wyrównaną darnią. Powinien również być wytrzymały na deptanie – znacznie więcej na zakładanie trawników warszawa. A w przypadku zdeptania lub koszenia ma obowiązek równomiernie oraz powodu odrastać.

Powinien także cechować się trwałością i odpornością trawy na rozmaite choroby. By trawnik był dobrze zielony i miał powyższe przymiotniki należy wybrać stosowną mieszankę trawnikową, przygotować przyzwoicie obszar pod uprawę z uwzględnieniem z witaminizowania gleby. Ważnym detalem jest także słuszny wybór trawy.

Na lokalnym rynku znajduje się dużo mieszanek traw krajowych oraz zagranicznych, jednak nie każda się nadaje do posiadana. Często spotyka się mieszani zawierające odmiany traw pastewnych, albo znaczącą ilość chwastów o czym wolno się przekonać dopiero po wyrośnięciu trawnika. Każdy gatunek trawy, a nawet każda odmiana posiada całkowicie innego, specyficzne wymagania glebowe i klimatyczne. Na domiar tego każdy z typów traw inaczej reaguje na sposoby ich używania.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój