Kurowanie depresji u potomstwa – psycholog dziecięcy radzi

Własnością reprezentatywną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wskazanej sytuacji. Do tej grupy zaburzeń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, w wielu przypadkach nazywane też lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się strachu bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak wielkie, że odczuwający go człowiek rozpoczyna się panicznie bać – pomóc ma prawo terapia autyzmu gdańsk. Stąd także określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami strachu doznania emocjonalne są o wiele silniejsze od analogicznych doznań w sytuacjach praktycznego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, mogą jednak pojawić się wielokrotnie w rozmaitych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub też ucisk w skroniach, a także niejednokrotnie pojawia się pocenie się i uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś złego, umrze, lub też ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój