Jak wolno zrealizować marzenie pozostania malarzem artystą?

W życiu wielu ludzi nadchodzi moment, kiedy czują, że mają coś do ofiarowania innym. Jedni próbują własnych sił w pisaniu wierszy, inni usilnie myślą o napisaniu powieści, a jeszcze inni czują chęć zmierzenia się z farbami oraz sztalugą. To kłopotliwe, jedynie nieliczni spełniają swoje marzenia oraz dobrze się realizują w tym, co robią.

Niemniej jednak należy spróbować, może się okazać, iż ktoś ma ukryte talenty, które wcześniej nigdy się nie ujawniły. Malowanie obrazów, to zamknięcie świata zewnętrznego na płótnie, zatrzymanie w czasie, lub przelanie na papier, płótno lub inny materiał swoich fantazji, wizji, odczuć, przemyśleń – podobrazie malarskie. Żeby zostać malarzem, nie potrzeba zaopatrywać się w drogie materiały malarskie. Jest ogromna różnica w posługiwaniu się farbami olejnymi oraz akwarelami, temperami, akrylowymi.

Nawet nie chodzi tu o cenę, jednak o trudność posługiwania się pojedynczymi farbami. Aby spowodować, czy damy sobie wskazówkę z pędzlem, najporządniej zacząć od szkicowania ołówkiem, lub ewentualnie kredkami. Stawianie rzeczowych linii, kreślenie zarysów, trzymanie proporcji, to czynności, których wolno się nauczyć.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój