Kredyty hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

Od roku 2009 na stworzonym przez nas rynku nieruchomości nastąpiło spowolnienie sprzedaży, co roku zwiększa się więc ilość nieruchomości ofiarowanych do sprzedaży, dotyczy to również mieszkań czy domów innowacyjnych, proponowanych poprzez deweloperów, jak także i tych z tak oznaczanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest sprawiona pomiędzy innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki wymagają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a więc należytego kryterium dochodowego – Trinity Finance. Taka sytuacja sprawia również, iż dużo domów ofiarowanych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za wielokrotnie nieduże pieniądze.

Wolno w następstwie tego kupić relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym momencie pytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, lecz na remont takiego domu. Okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednakże jeszcze bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu lub lokalu mieszkalnego.

Kwestią najważniejszą bo dla banku, obok kryterium popłatnego kredytobiorcy, jest wartość danej nieruchomości, bo to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeśli w następstwie tego wartość samego domu przeznaczonego do remontu jest stosunkowo nieduża, a kredytobiorca pragnie zdobyć w formie kredytu kwotę mnóstwo wyższą, powstaje kłopot dobrego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach ocenienia wartości takiego domu banki wysyłają własnych przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu przybliżonego nieruchomości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój