Usługi

Czy internet ma okazję być dla nas niekorzystny?

Wiadomo, że jeżeli korzystamy z czegoś zbyt długo i rozpoczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Jednakowo jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być nieniepokojący. Został stworzony w celu ułatwiania wszelkim życia. Jednakże, kiedy trwonimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to sprawiać uzależnienie. Na ogół rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz więcej czasu surfując po internecie, wykorzystując z serwisów społecznościowych lub ewentualnie grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu może objawiać się nadpobudliwością, agresją (przede wszystkim u dzieci oraz nastolatków), odczuwaniem jakiegokolwiek niedosytu, kiedy przynajmniej parę razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąkolwiek grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Obecnie dzięki internetowi możemy stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, choć to dosyć często się zdarza, jednakowoż kradzieży danych, fotografii, plików z komputera. Żeby zapobiec temu powinniśmy wykorzystywać środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

Dodaj komentarz