Hale namiotowe do wypożyczenia – czy to się opłaca?

Przejęcie placu budowy przez wykonawców musi być niezmiernie przyzwoicie wypróbowane. Generalne wykonawstwo zobligowane jest do sprawdzenia poprawności wytyczonego obszaru z planami papierowymi. Każda budowa, w tym również i budowa hal łączy się z podziałem robót budowlanych na etapy. Hale stalowe inaugurują swą podróż budowy oczywiście od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

Po przejęciu placu ze względu na to, iż konstrukcje stalowe powstają zazwyczaj z elementów prefabrykowanych, ciężkich oraz montowanych na wielkościach, wykonawca ma obowiązek ogrodzić teren i założyć na ogrodzeniu dobre tablice informacyjne. Jest to robione ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich, aby nikt nieupoważniony nie poruszał się po budowie w tracie prac. Budując hale stalowe daje kolosalny nacisk na przestrzeganie przepisów BHP.

Kolejnym cyklem zaraz po zabezpieczeniu budowy i zaopatrzeniu jej w należyte środki socjalne dla pracobiorców rozpoczyna się budowa. Hale stalowe są w stanie być obiektami chwilowymi, bądź cały czas posadowionymi – można również zdecydować się na najem, hale namiotowe do wynajęcia. Znaczy to, iż wolno je z czasem zwinąć jak domek z kart jednak na budowę hali stalowej niezbędne jest pozwolenie oraz oparcie jej na fundamentach. Pierwszym szczegółem prac budowlanych jest wytyczenie niwelacyjne terenu i zebranie humusu z miejsca gdzie będzie posadowiona hala.

Ważne jest żeby nie przebrać wykopu, bo narusza się w owym czasie stałą a jednocześnie rodzimą konstrukcję gruntu, co ma prawo doprowadzić do szybszego osiadania obiektu. W następstwie tego każdy wykonawca stara się nie kopać za sporo ani za głęboko. Następnym etapem jest wylanie fundamentów pod obiekt. Bazuje to na zrobienie szalunku, innymi słowy deskowania oraz ułożeniu zbrojenia. Fundamenty pod hale są w kształcie kwadratów w celu podtrzymania całej konstrukcji, czyli głównych ram hali, które przenoszą najwięcej obciążeń z obiektu na grunt. Zbrojenie przy takim typu fundamentu jest w formie szczególnej siatki związanej z prętów o dobrej średnicy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój