Czy warto kupować wtryskiwacze po regeneracji

Silniki diesla mają wiele zalet, z tego też powodu bez przerwy są bardzo chętnie wybierane. Lecz jeżeli ulegnie coś w nich poważniejszej awarii, to liczyć się trzeba z naprawdę wysokimi kosztami, niekiedy dochodzącymi nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tego typu awarie mogą między innymi dotykać wtrysków, co skutkuje kłopotami ze stabilną pracą silnika. Całkiem nowe wtryskiwacze do diesla są bardzo drogie, gdyż nie znajdzie się do nich żadnych zamienników, i trzeba je kupować wyłącznie w autoryzowanych serwisach.

W przypadku starszych samochodów niekiedy takie wtryski mogą kosztować znacznie więcej niż wynosi wartość auta, dlatego też poszukuje jakiś innych rozwiązań. Jeden z nich to jest regeneracja, jaka w większości przypadków umożliwi przywrócenie oryginalnych parametrów, a co za tym idzie możliwość jazdy przez wiele kolejnych lat. Lecz nie zawsze te elementy da się zregenerować, z uwagi na zbyt wiele uszkodzeń.

W takim przypadku można poszukać takich zregenerowanych wtryskiwaczy w jednym ze sklepów, przy odrobinie szczęścia może się je udać sprowadzić już następnego dnia. W przypadku takiego zakupu trzeba bardzo dokładnie określić co się potrzebuje, podając przykładowo numer mający postać 28475604 uniknie się dzięki temu pomyłki. Duże znaczenie ma także to, ile wtryskiwaczy będzie do kupienia, a to wychodzi dopiero po rozmontowaniu. W niektórych przypadkach wystarczy zmienić jedynie kilka tych, które najbardziej są zużyte, ale zdarzają się też sytuacje, że kupić trzeba wszystkie.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój