Trawnik rolowany – z jakiej przyczyny warto go położyć na stadionie?

Nadzwyczaj istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, ponieważ to właśnie dzięki temu, będziemy mieć pewność, iż spełnia on wszystkie zadania, a co najważniejsze jest bezpieczny dla sportsmenów, rozgrywających na nim swe rozgrywki. Znaczącym faktem jest to, by krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tu liniami granicznymi, a również, aby rodzaj trawy dobrany był do podłoża, w którym ma zostać ona zasiana. Dodatkowo eksperci uważają, że ma obowiązek występować tu tylko jeden gatunek nasion, jeśli gra toczy się o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały.

Jeśli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wtedy powinniśmy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości. Żeby nasza nawierzchnia ekspresowo rosła musimy również zastosować mieszankę, której obowiązkiem jest nawożenie, zaś charakterystycznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, właśnie dlatego również może ona działać nawet wiele dni od czasu jej użycia.

Warto pamiętać także o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, gdyż tylko we właściwych warunkach może on znakomicie spełniać swe funkcje. Nadzwyczaj ważna jest także pielęgnacja trawnika – w tym wypadku także nawadnianie. Znaczące w zgodnym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów.

Musi, wobec tego zataczać okrąg wokół całego boiska. To właśnie dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą powierzchnie boiska – zobacz na temat – trawa z rolki. Dobrze zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, dzięki temu mamy pełne przekonanie, iż cała powierzchnia będzie porządnie nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój