Szansa mieszkania w domku lub apartamencie w miasteczku Mali Losinj

Mali Lošinj to piękne miasto – wyspa z oszałamiającymi widokami. Najpierw było miastem portowym, jak wiele innych miasteczek na terenie Chorwacji. Prawdziwe życie przebiega tu w centrum: sporo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca bardzo dobre wrażenie roślinność. Warto wybrać się na spacer promenadą nadmorską.

Mali Losinj leży w dużej zamkniętej zatoce wśród pobliskich wysp, czyli w Augusti. To jedno z największych miast na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe wzmianki o takim miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas 12 mających chorwackie korzenie rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Aktualnie miejsce to jest cenione za piękną naturę, jak i niemało obiektów zabytkowych nawiązujących do jego burzliwej przeszłości. Więcej informacji da się odszukać na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród miejsc wartych zobaczenia bez wątpienia podać można: wille austriackiej arystokracji, kościół świętego Marcina zbudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z dwoma delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla wspomnienia dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, pachnący ogród ziół wykazujących działanie lecznicze, pomnik Ambroza Haracica, a więc znanego chorwackiego botanika oraz pomnik Josipa Kasmana, sławnego w wielu krajach śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już sama lista pokazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem godnym dostrzeżenia. Chorwacja już od wielu lat umieszczona jest na liście krajów z chęcią odwiedzonych.

Tak cudowne wyspy jak prezentowana zachęcają do odwiedzania. Miłośnicy pięknych plaż powinni oglądać takie plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, czy Poljana. W głowie z pewnością wpiszą się też zatoki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Rekomenduje się tu kąpiele i wypoczynek w cieniu sosen. Wspomniana wysepka jest idealnym miejscem na wakacje. Z pewnością, jej niezwykłości nie można będzie zapominać. Niezależnie od tego, jak ktokolwiek lubi odpoczywać, znajdzie tu coś w swoim guście.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój