Siłowa hydraulika – gdzie się ją stosuje

Branża przemysłowa wykorzystuje od dawna podstawowe fizyczne prawa, jakie od wieków są znane. I od wielu lat główna zasada działania maszyn opierających się o te prawa jest niezmienna, choć oczywiście mocno się zmieniły technologiczne możliwości. Jednym z takich rozwiązań jest siłowa hydraulika, jaka używana jest powszechnie w licznych branżach przemysłowych. Z pewnością każdy z nas miał możliwość zobaczenia koparki, w której łyżka jest połączona kilkoma wężami z pozostałą częścią pojazdu.

W tych przewodach jest umieszczony płyn lub olej, za pomocą którego jest przenoszona siła z pompy do siłowników odpowiedzialnych za ruch. Wszystkie te podzespoły, to znaczy pompa, przewody oraz siłowniki są najprostszym układem siłowej hydrauliki. W wielu przypadkach w takich mechanizmem pojawiają się jakieś dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie roboczego ciśnienia, które zostaje przekazywane następnie do siłowników za pomocą mocnych wężów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i innymi pojazdami systematy siłowej hydrauliki używane są w dużej ilości branż. Powszechnie można je znaleźć w urządzeniach rolniczych, budowlanych, dźwigach czy ładowarkach, ale również sprzęcie energetycznym czy górniczym. Ich zaletą jest wysoka niezawodność połączona z prostą, mało skomplikowaną budową. Oraz duża oferta części zamiennych, jakie bez żadnego problemu można zamówić odwiedzając jakiś hydraulika siłowa sklep, działający w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój