O czym trzeba pamiętać podczas wyboru opału na zimę

W naszych domach w dalszym ciągu wiele instalacji centralnego ogrzewania jest opartych o piece na stałe paliwa. Pośród takich pieców znajdzie się konstrukcje bardzo nowoczesne, które spełniają wysokie normy jeśli chodzi o czystość spalania, ale wymagające paliwa wysokiej jakości. Jak również starsze konstrukcje, do jakich można wrzucić praktycznie wszystko, co się posiada, i co tylko uda się zapalić. Jednak żeby rzeczywiście można było w swoim domu zapewnić odpowiednią temperaturę, to opał musi mieć wysoką wartość kaloryczną, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tym zakresie od wielu lat największą popularnością się cieszy węgiel kamienny. Występuje on w wielu różnych rodzajach, przede wszystkim różniących się rozdrobnieniem. Najlepsze są odmiany złożone z większych kawałków, jakie będą się wolno palić przez dłuższy czas. W stosunku do węgla mniej korzystnie prezentuje się drewno, ale z kolei jest sporo tańsze od niego.

Zdecydowanie lepiej do spalania w piecu będą się nadawać liściaste gatunki, szczególnie twarde. Palą się one dość wolno i dają więcej ciepła, niż gatunki iglaste. Jeśli chodzi o te ostatnie pewnym problemem będzie duża zawartość żywicy, co wymaga stosowania odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich czasach popularnością cieszyć się też zaczęły pellety i brykiety, robione z wiór czy trocin. Te wszystkie odmiany opału znajdzie się bez problemów w jakimś dobrym składzie, a takiego można szukać na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój