Na jakie sprawy zwrócić swoją uwagę przy wyborze sportowego tłumika

Jedną z chętniej wybieranych przez posiadaczy samochodów osobowych przeróbek tuningowych jest wymiana tłumika seryjnego na sportowy model. Fabryczne tłumiki są projektowane w taki sposób, aby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort podróżujących jest najważniejszy. Lecz to wiąże się też z pewnym ograniczeniem mocy jednostki napędowej, jaką można podnieść wymieniając właśnie tłumik.

Jeżeli ktoś jednak będzie planował to zrobić, to powinien na parę istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim zakup tłumika najlepiej zrobić w jednej z firm specjalizujących się w produkowaniu tego typu elementów, na przykład takie jak RM motors. Wówczas będzie miał po pierwsze pewność do do odpowiedniej jakości wykonania, a po drugie tego, że sprzedawane końcówki wydechowe będą spełniać wymagania związane z obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim chodzić tu będzie o intensywność hałasu, który przekraczać nie może pewnych norm. Jeśli samochód po zamontowaniu nowego tłumika będzie zbyt głośny, to może nie przejść okresowych badań, lub też podczas kontroli kierowcy zostanie zabrany dowód. Istotna będzie także jakość wyprodukowania i materiały, które do tego zostały użyte, tak żeby za parę miesięcy nie było trzeba jeszcze raz montować tego elementu. Jeżeli ktoś będzie chciał, to pomyśleć może o jeszcze jednym rozwiązaniu polepszającym osiągi auta. Coraz częściej jest w ostatnim czasie także wybierany downpipe, który również powiększa o kilka koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój