Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystywane są folie

Uprawa kwiatów i warzyw w naszym klimacie wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie wiosną. Niskie temperatury wpływają bowiem niekorzystnie na tempo rozwoju, dlatego też branża ogrodnicza stosuje powszechnie rozmaite tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze zainteresowaniem się cieszyły szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szkło, a dają bardzo podobną funkcjonalność. Obecnie na naszym rynku istnieje wiele odmian tego typu folii, tak więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z których najważniejsza jest wytrzymałość.

Zależnie od tego ile chce się użyć takiej folii, to należy kupić dobrze dobrany produkt. Folie ERG Bieruń dedykowane na kilka lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne niż tradycyjne, lecz posiadać mogą gorsze parametry przepuszczalności.

Przy wyborze folii jest to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki na rozwój jest zalecane, żeby ogólna przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej dziewięćdziesiąt procent, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki rozwoju. W niejednym przypadku może też w tym pomóc perforacja, przez większą cyrkulację powietrza chroni ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój