Jak poradzić sobie z problemem alkoholowym – odtruwanie alkoholowe

Jednym z w najwyższym stopniu nadzwyczajnych opracowań dotyczących kuracji uzależnień jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko wolno się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się również wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Należałoby tu dorzucić, że miał już wtenczas na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego globalnego rozgłosu. Własną książkę Prosta metoda, w jaki sposób skutecznie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku oraz samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie ważny fakt, a mianowicie, iż problem choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi uformowanych, sprawujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu cywilnego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu odbiorcom mechanizmu działania tzw. pułapki alkoholowej, jaka ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie uważa (a szczególnie w jaki sposób uważają osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się po największej części na obalaniu stereotypów powiązanych z alkoholem, szczególnie uwidoczniając absurd kojarzenia go z atrybutem odpowiedniej zabawy i towarzyskości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój