Jak dobrze wybrać tablicę edukacyjną dla swojego dziecka

Jedną z popularniejszych edukacyjnych zabawek w ostatnim czasie stały się tablice sensoryczne. Tablice te są bardzo proste do wykonania, a równocześnie świetnie przykuwają uwagę dzieci i rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Producenci takich tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sprzedaży znaleźć można tablice małe i duże, o kilku czy nawet kilkudziesięciu częściach.

Same elementy tablic też mogą być bardzo zróżnicowane, przez co rodzice dobrać mogą taki ich układ, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne dla dzieci zaczynają się od 100 złotych, a w przypadku największych kończyć się mogą na więcej niż tysiącu. W dużym stopniu zależą od wykonania oraz od tego, co znajduje się na nich. Lecz taka tablica manualna zostać również może samodzielnie wykonana. Jeżeli ktoś ma choć trochę manualnych zdolności, to bez większych problemów poradzi sobie z czymś takim. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od znalezienia odpowiedniej bazy.

Może ona być wykonana z deski drewnianej, bardzo dobrze nadaje się też na to sklejka o odpowiedniej grubości. Sklejkę czy deskę należy dociąć do odpowiedniego wymiaru, a następnie zeszlifować dokładnie wszystko, aby nie zostawić żadnych ostrych krawędzi. Po przemalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem można się zabrać za dokręcanie pozostałych elementów. Te zaś mogą być ogromnie zróżnicowane, w zależności od tego co zostanie znalezione. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju zębatki, przełączniki i pokrętła, które uczą maluchy nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na tablicy przyczepić również można przedmioty wyposażone w klawisze, między innymi telefon, pilot do telewizora czy kalkulator. Jeśli rodziców nie przerażają hałasy, to pomyśleć również można o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, te elementy bardzo dobrze będą stymulować słuch małego dziecka. Decydując się na taką opcję trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla dzieci, z tego też powodu nic nie może od niej odpadać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój