Inteligentne miasta to czas przyszły

Inteligentne domy, w których wszystko co pragniemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakikolwiek czas temu były tylko marzeniem – dzisiaj jednak wybitnie wielu specjalistów z dziedziny elektryki oraz elektroniki funkcjonuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je oraz powodując, że życie osoby mieszkającej w takim domu jest najzwyczajniej w świecie proste i wspaniałe. Mają oni wyjątkowe uprawnienia oraz zdali egzaminy sepowskie – znacznie więcej na egzamin sepowski. Niewątpliwie w tej chwili potrzeba na to dużej ilości pieniędzy, ale za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Często okazuje się jednakże, iż nawet bystre miasta to już nie jedynie wizja przyszłości, jednak stan obecny. Smart city, bowiem taką nazwę nosi oczywiście projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma w głównej mierze zwiększać komfort działania mieszkańców tego regionu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bowiem jak się często okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najistotniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa i naturalnie zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta gra toczy się naturalnie w ogromnej mierze o to, aby zmniejszyć koszty życia.

Atrakcyjną opcją są też inteligentne dom. Taki inteligentny dom to wykorzystanie co niektórych urządzeń dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy zastosowaniu innego nośnika mobilnego. Fundamentem w takim nowoczesnym domu jest system kamer, jakie także rejestrują obraz w wielu wariantach oraz mogą nas zawiadomić o prawdopodobnym zdarzeniu poprzez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być forma: filmu, zdjęcia, wiadomości tekstowej.

Dzięki kamerom nawet nie będąc w domu możemy się dowiedzieć, co także dzieje się w stworzonym przez nas mieszkaniu, jesteśmy w stanie kontrolować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę odnajdująca się w domu, czy też na należącej do nas posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą zintegrowanego sprzętu mobilnego. Dosadnym rozwiązaniem w takim inteligentnym budynku jest też system alarmowy. Błyskotliwy dom bowiem to rozwiązanie dotyczące także bezpieczeństwa, ponieważ poza kamerami oraz alarmami system wyposażony jest w przeróżne czujniki.

Nawet nie będąc w domu możemy na telefon dostać komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma prawo być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, uruchomieniu takich systemów jak chociażby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co zajmujące jesteśmy w stanie także utworzyć niejako wirtualne zdarzenia, jakie to zaprogramujemy, a jakie będą mieć miejsce kiedy w domu nikogo nie ma. Przykładowo, że w danym czasie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak żeby osoby z zewnątrz myślały, że w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, jaki to cały czas się rozwija i nieraz jest dopasowany do potrzeb osoby w nim mieszkającej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój