Gdzie są używane przegrody i kurtyny z PCV

PCV jest bardzo często wykorzystywanym materiałem, ze względu na swoje niezliczone zalety. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, ale coraz częściej sięga też po niego przemysł. To sztuczne tworzywo jest całkowicie odporne na wilgoć i wodę, ale też i wielu środków chemicznych, z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdza w formie różnych osłon. Folia PCV jest z jednej strony elastyczna, i może być wielokrotnie zginana w każdą stronę, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Jednocześnie posiada duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie ma dużego ryzyka uszkodzenia elementów, które są z niej wykonane. Dlatego taka właśnie folia PCV jest najczęściej stosowana na różnego rodzaju kurtyny paskowe. Przeważnie mają one postać pasków nachodzących na siebie, które można rozsunąć żeby przejść albo przejechać wózkiem. Przy takich kurtynach istotna jest jedna jeszcze rzecz, a mianowicie termiczna izolacja. PCV to materiał, jaki świetnie chroni przed stratami temperatury znacznie lepiej niż chociażby zwykłe drewno.

Dzięki temu przegrody wykonywane z niego są bardzo funkcjonalne i praktyczne, ponieważ nie trzeba ich otwierać, a równocześnie stanowią świetną barierę oddzielającą pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile w przypadku kurtyn używane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze wymagają znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach będzie pochłaniała niebezpieczne dla ludzi świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój