Czy zażywanie odżywek diety oraz peptyd jest bezpieczne?

Czym są odżywki? Są to pomocnicze substancje zawierające mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w trafnej, wskazanej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także zażywaniem rozmaitych lekarstw i stosowaniem rozmaitych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Trzeba je więc uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są również ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy również są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, jednak wyłącznie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. Najczęściej zażywanymi ‘codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, i żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – innymi słowy mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe szczegóły w stosownych proporcjach. Można je zakupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli niemniej jednak nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, których wysiłek pochłania dużo energii, suplementy wyglądają nieco inaczej. Preparaty akcesoryjne to pomiędzy innymi – suplementy białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w związku z tym potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, niemniej jednak decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez doktora.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój