Czemu korek sprawdza się bardzo dobrze przy wykończeniu wnętrz

Jeśli ktoś miał kiedykolwiek w ręce korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on lekki i elastyczny. Tradycyjne korki wykonuje się z kory specjalnych gatunków dębów, jakie rosną przede wszystkim w Hiszpanii i Portugalii. Jak okazuje się jednak, możliwości na wykorzystanie specyficznych parametrów korka jest znacznie więcej. Bardzo powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża wykończenia wnętrz.

Świetne techniczne parametry chociażby mają podkłady zrobione z korka. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, dzięki czemu mogą zagwarantować wiele lat użytkowania bez problemów. Zapewniają jednocześnie wysoką izolację termiczną i wytrzymałość, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeśli ktoś będzie chciał, to może do paneli też od razu zastosować listwy korkowe, wyglądają one bowiem bardzo elegancko i nowocześnie.

Jak się okazuje, coraz częściej korek także się pojawia w formie paneli naklejanych na ściany. Ogromna różnorodność jeżeli będzie chodziło o barwy i wzory powoduje, że w ten sposób można tworzyć ciekawe i oryginalne aranżacje. Które jednocześnie zapewnią odpowiedni mikroklimat w środku, ponieważ z jednej strony korek dobrze izoluje i ociepla, a równocześnie chroni przed nadmierną wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Tak więc jeśli ktoś szuka niebanalnego pomysłu na wykończenie wnętrza, to powinien jak najbardziej rozważyć wyroby korkowe. A sklepy, które takie będą oferować można znaleźć w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój