Czemu buldog francuski jest idealnym psem do domu z małymi dziećmi

W różnym okresie czasu różne rasy miały duże powodzenie. W ostatnim czasie właśnie tak było z buldogiem francuskim, bowiem te urocze psy z uwagi na swoje zalety są ogromnie popularne. Nie są one dużymi psami, maksymalnie mają do 35 centymetrów wysokości i ważą kilkanaście kilo. Wielu osobom mogą one przypominać nietoperze, a to z uwagi na duże, odstające uszy. Buldogi francuskie są bardzo łagodne i przyjacielskie, z tego też powodu bardzo dobrze się nadają do domów i mieszkań, w jakich są małe dzieci. W łatwy sposób nawiązują one relacje i mocno się przywiązują do opiekunów, a jednocześnie są bardzo energiczne i wesołe.

Jednak trzeba uważać na ich trochę zadziorny charakter, gdyż między samcami tej rasy często dochodzi do różnych konfliktów. Nie powinno także być większego problemu z opiekowaniem się nad tymi psiakami. Rzecz jasna potrzebują one systematycznego wyprowadzania, które pomoże utrzymać je w odpowiedniej kondycji, ale nie trzeba wcale z nimi przemierzać wielu kilometrów dziennie.

Dlatego też bardzo dobrze się sprawdzają zarówno u osób lubiących aktywny tryb życia, jak również tych którzy wolą poleniuchować. Są równocześnie towarzyskie i wesołe, pamiętać jednak trzeba że dłuższa samotność niekoniecznie będzie im dobrze.

Decydując się na zakup psa tej razy pamiętać należy, żeby kupować go wyłącznie w jakiejś sprawdzonej hodowli. Taką można bez problemów znaleźć w sieci, wpisując na przykład hasło buldog francuski cena, jest to o tyle ważne że wówczas ma się pewność jeśli chodzi o charakter.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój